obozy konne

Serdecznie zapraszamy prawdziwych miłośników koni na obozy konne 2024  organizowane w naszym ośrodku.

Posiadamy krytą halę dlatego teraz zajęcia odbywają się bez względu na pogodę.

Zapewniamy niezapomnianą przygodę w samym sercu Tatr - „Pod Giewontem”.

Świeże powietrze świetne towarzystwo kontakt z końmi, wiele godzin jazdy na nich i nieograniczony czas przebywania w stajni - to jest to czego koniarze pragną najbardziej.

Oprócz jazdy konnej przygotowaliśmy również inne atrakcje które na pewno was zainteresują i umilą pobyt w naszej stajni.

 

 

OBOZY KONNE 2024 (14 godzin jazdy)

Serdecznie zapraszamy prawdziwych miłośników jeździectwa na obozy konne o profilu rekreacyjno-sportowym  oraz rekreacyjnym organizowane w naszym ośrodku.

Zapewniamy niezapomnianą przygodę w sercu tatr POD GIEWONTEM I   14 godzin jazdy konnej podczas każdego turnusu

Świeże powietrze świetne towarzystwo kontakt z końmi , wiele godzin jazdy na nich (tygodniowy turnus to aż 14 godzin jazdy) i nieograniczony czas przebywania w stajni- to jest to czego koniarze pragną najbardziej.

Oprócz jazdy konnej przygotowaliśmy dla was również wiele innych atrakcji które na pewno was zainteresują i umilą pobyt w naszej stadninie.

W cenie obozu również kulig, nauka powożenia zaprzęgiem, ogniska, wyjazd nad rzekę, zajęcia z lonżowania, gry i zabawy plenerowe, konkursy,  dla chętnych wycieczki w góry, wykłady na temat koni, lekcja dopasowania siodła, ogłowia, żywienia, BHP, itp. Pokaz podkuwania koni (przy okazji odwiedzin kowala w stadninie), dyżury stajenne, opieka i czyszczenie – każdy (chętny) uczestnik dostanie pod opiekę konia (jeden koń na dwie osoby) na czas trwania obozu i będzie zobowiązany do jego pielęgnacji. Każdy uczestnik będzie miał zdjęcia  z koniem. Na zakończenie obozu pamiątki rzeczowe i fotorelacja z obozu. Na koniec turnusu przewidywane zawody obozowe (według umiejętności jeździeckich)

https://www.youtube.com/watch?v=YRKX59D2Jpk

 https://www.youtube.com/watch?v=8Wj-6dR3KwU

PODZIAŁ NA GRUPY UCZESTNIKÓW OBOZU REKREACYJNEGO:

1. POCZĄTKUJĄCĄ – dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z jeździectwem.
2. ŚREDNIOZAAWANSOWANĄ – dla osób swobodnie poruszających się w dwóch chodach ( w miarę opanowany stęp, kłus, półsiad, dosiad, drągi).
3. ZAAWANSOWANA – swobodne poruszanie się w trzech chodach (galop w półsiadzie oraz dosiadzie) początki skoków.

OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY PRZEZNACZONY JEST DLA OSÓB ZAAWANSOWANYCH -wymagane są umiejętności samodzielnego siodłania i kiełznania konia, swobodne poruszanie się w trzech chodach i pokonywanie pojedynczych przeszkód .

PRZYGOTOWYWUJEMY DO ODZNAK JEŹDZIECKICH

Na każdego uczestnika obozu sportowo-rekreacyjnego przypada 7 godzin treningu ujeżdżeniowego, skokowego lub przeszkód terenowych oraz 7 godzin jazdy rekreacyjnej w terenie.

                                               

Wiek uczestników od 11 lat

Zapewniamy świetną zabawę i naukę w jednym.

Poza tym czekają was niezapomniane wycieczki konne w kilku godzinne przepiękne tereny po górskich szlakach, pełne niezapomnianych widoków na Tatry, które najpiękniej wyglądają z grzbietu konia.

Nocować będziemy  w pokojach 3-4 osobowych . Teren jest ogrodzony i monitorowany. Zapewniamy 24-godzinną opiekę wychowawców i instruktorów. Ubezpieczenie OC.(zalecamy wykupić dziecku uezpieczenie dodatkowe NNW na czas oozu)

Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem dla tego jazdy prowadzimy na wyselekcjonowanych koniach do każdego stopnia zaawansowania jeźdźca.

Wyżywienie cztery posiłki dziennie.

SPRAWY ORGANIZACYJNE:

W dniu przyjazdu (niedziela) oczekujemy uczestników od godź.14:00 do 16:00 – pierwszy posiłek kolacja o godz. 19:00. Podział na grupy, przydział koni do opieki, omówienie zasad BHP, zapoznanie się z regulaminem stajni i obozu ,selekcja do grup, sprawdzenie umiejętności (1 godź jazdy).

Dzień wyjazdu (sobota) ostatni posiłek śniadanie. Opuszczenie ośrodka do godziny 12:00

Dzieci zostające na drugi turnus nie obejmuje wyżywienie ! Należy im zostawić pieniądze na dwa obiady  oraz wyjście do sklepu. W tych dniach jest opieka lecz nie ma zajęć. (w tym czasie dzieci mogą uczestniczyć w życiu stajennym)

TERMINY TURNUSÓW OBOZÓW I PÓŁOBOZÓW 2024        

 

TURNUS I.    07.07-13.07. 2024

TURNUS II.   14.07-20.07.2024

TURNUS III.  21.07-27.07.2024

TURNUS IV.   11.08-17.08.2024

TURNUS V.     

TURNUS VI.  


Koszt obozów:

turnus 1,2,3,4,5,6,7  REKREACYJNY: 1.890zł.

turnus 1,2,3,4,5,6,7  SPORTOWO-REKREACYJNY:  2.100zł.

 Koszt pół obozu tygodniowegoSPORTOWO-REKREACYJNY:

                                        REKREACYJNY:

Program pół obozów będzie taki sam jak obozów (również od 11 roku życia) z wyjątkiem kolacji i noclegów i wiweczornych zabaw. Również 14 godź jazdy konnej.

Zajęcia półobozów odbywają się od 8:00 do 19:00

Uwaga ! Plan jest elastyczny i może ulec małym zmianom z różnych powodów np. atmosferycznych lub głosowania uczestników.

CO NALEŻY ZE SOBĄ ZABRAĆ:

 • Spodnie do jazdy konnej (jeżeli ktoś niema mogą być getry)-co najmniej 3 pary
 • Buty z płaską podeszwą oraz niewielkim obcasem(mogą być adidasy)-2 pary
 • Kurtkę przeciwdeszczową
 • Kalosze (dla młodszych dzieci)
 • Zwiewną szeroką sukienkę letnią(niżej kolan) do sesji zdjęciowej z koniem
 • Legitymację szkolną
 • Latarkę
 • Kapcie
 • Pieniądze na drobne wydatki (można je zdeponować u kierownika ośrodka)
 • Mały plecak – może przydać się na rajdzie
 • Kondycję i dobry humor
 • Pamięć USB (pendrive) o pojemności min. 16G  (jeden pendrive !!! ) w dnu wyjazdu i później zdjęć już nie zgrywamy.

WARUNKI ZGŁOSZENIA DZIECKA:

O potrzebie wypisania faktury należy zgłosić podczas rezerwacji miejsca. Dane należy przypiąć do karty zgłoszeniowej. W przeciwnym wypadku po rozliczeniu zostaje wystawiony paragon fiskalny i nie ma możliwości zamiany go na FV     

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!!!!

Rezerwacji dokonujemy telefonicznie pod nr. 603 579 476 (w przypadku pół obozów osobiście)
Wpłata bezzwrotnego zadatku na konto lub osobiście w kwocie 700zł.
Pozostałą kwotę należy wpłacić min.14 dni przed rozpoczęciem obozu (również pół obozu)
Wypełnienie karty kwalifikacyjnej oraz dostarczenie oświadczenia rodziców o stanie zdrowia dziecka i braku przeciwwskazań do uczestniczenia w zajęciach jazdy konnej. Kartę należy dostarczyć w dniu przyjazdu.

Ośrodek zastrzega sobie prawo do wykorzystania wizerunku dzieci przebywających na obozie w celach reklamy (zdjęcia a końmi na srtonę www,  na facebook oraz youtube)

KARTY OBOZU DO POBRANIA