szkółki jeździeckie

W naszym ośrodku funkcjonuje szkółka jeździecka w której można zaznajomić się z licznymi formami hippicznego wykorzystania konia. Powstała z myślą o dzieciach i młodzieży którzy pragną czegoś więcej niż sama jazda konna.

Uczymy wszystkiego na temat zasad pielęgnacji i opieki nad końmi. Dzieci mają możliwość nauczenia się samodzielnego przygotowania konia do jazdy oraz wszystkiego co o koniach i sprzęcie jeździeckim powinni wiedzieć. Uczą się siodłania, kiełznania, czyszczenia, fachowych terminów jeździeckich i prawidłowej obsługi konia.

Dodatkowo dzieci należące do szkółki mają możliwość brania udziału w wewnętrznych imprezach typu ścieżka huculska, hubertus, spotkania integracyjne, członkostwo.

W podstawowej rekreacyjnej szkółce w której uczymy trzech podstawowych chodów (stęp ,kłus, galop) daje możliwość awansu do grupy sportowej w której przygotowujemy adeptów do startu w zawodach jeździeckich.

Ponadto nasi szkółkowicze mogą wyjeżdżać na zawody jako nasza ekipa i oglądać je od „wewnątrz” a w przyszłości startować w reprezentacji naszego klubu jeździeckiego.